• OMX Baltic0,05%308,63
  • OMX Riga−0,03%870,55
  • OMX Tallinn−0,02%2 049,44
  • OMX Vilnius−0,19%1 208,15
  • S&P 500−1,61%5 844,61
  • DOW 30−1,91%41 860,44
  • Nasdaq −1,41%18 872,64
  • FTSE 1000,06%8 786,46
  • Nikkei 225−0,61%37 298,98
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,18
  • EUR/RUB0,00%90,52
  • OMX Baltic0,05%308,63
  • OMX Riga−0,03%870,55
  • OMX Tallinn−0,02%2 049,44
  • OMX Vilnius−0,19%1 208,15
  • S&P 500−1,61%5 844,61
  • DOW 30−1,91%41 860,44
  • Nasdaq −1,41%18 872,64
  • FTSE 1000,06%8 786,46
  • Nikkei 225−0,61%37 298,98
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,18
  • EUR/RUB0,00%90,52
  • 06.03.25, 06:00

Auto|Piloot. Proovisime kanda kinnitanud Hiina margi autosid ja leidsime hunniku hädasid

GWM on esimene Hiina automark, mis Eestis edu saavutanud, ent selle staarmudel osutub põhjalikumal tutvumisel päris väetiks ning kaks korda kallimalgi on häirivaid vigu.
GWM Ora 03 (vasakul) müüs mullu päris kenasti, GWM Wey 05 arvatavasti jääbki üpris harvaks nähtuseks.
  • GWM Ora 03 (vasakul) müüs mullu päris kenasti, GWM Wey 05 arvatavasti jääbki üpris harvaks nähtuseks.
  • Foto: Liis Treimann
Hiina tuleb, Hiina võtab, Euroopa autotootjad maha matab. Või vähemasti niisugune mulje võib tekkida, kui jälgida suure rahvavabariigi autosid käsitlevaid kajastusi.
Hiina autod – valdavalt elektrilised, aga ka pistikhübriidid – pole üksnes väga soodsad, vaid seejuures nüüdseks sama head kui teada-tuntud nn traditsiooniliste markide mudelid, tegelikult paremadki, väidavad mitmed eksperdid, vaatlejad ja muidukommentaatorid enesekindlalt. Internetiavarus on täis „hiinakate“ ülevaateid-arvustusi, kus midagi hullu küll välja ei tooda. Loed ja vaatad, missugust vahvat tehnikat obskuurse nimega masin evib, ning mõtled: osta või ise!
Kui nii, siis mul on teile uudiseid – te olete olulisest infost ilma jäänud.
Jah, Hiinast sisse voolavaid neljarattalisi tuleb tõsiselt võtta. Riigi eestvedamisel varakult elektriautodele panustamine on end kuhjaga ära tasunud. Hiina autod ei ole enam naljanumbrid, oma ahvatlevate hindadega võtavad need Euroopas maad. Nende kiire arengu põhjal tehakse kohati kosmosesse kiskuvaid ennustusi. Aga…
Praeguste Hiina sõidukitega lähemalt tutvudes võib avaneda hoopis teistmoodi maailm kui see, milles energilised juutuuberid ja laisalt kirjutatud tekstide autorid näikse elavat, Lääne tootjate peatse lõpu kuulutajatest rääkimata. Veenev esmamulje võib erinevate hädade tõttu tükkideks pudeneda ning Hiina kvaliteet üdini ebausaldusväärne tunduda. Hiina autol ja Hiina autol on vahe, nii nagu kõiki „vanu tegijaid“ ei saa ühe puuga lüüa, ent noil hetkedel tahaks öelda, et jutt nende tipptasemest on täielik %&$#?@!
Järgneb üks sellistest kordadest.
Tegija siin, tegija Venemaal
2024 kujunes aastaks, mil hiinlased said Eesti autoturul kanna maasse, ning seda peamiselt tänu GWM-i ehk Great Wall Motori siiamaile saabumisele. GWM-i mängulise disainiga täiselektrilist linnaautot Ora 03 registreeriti Eestis mullu 78 tükki, ainult viie võrra vähem kui uusi kitsamate tuledega Tesla Model 3-id. Seejuures ei alustatud Ora müügiga päris aasta alguses, vaid veebruaris. Ora on esimene Hiina auto, mida eestlased on arvestataval määral ostnud. Neid näeb nii Tallinnas kui mujalgi.
Sügisel lisandus valikusse GWM Wey 05, Lexus RX-i mõõtu luksusliku hõnguga pistikhübriidne maastur. Äripäev sõitis mõlema mudeliga. Lähiajal jõuab kohale „null-viie“ väikevend GWM Wey 03.
Ora 03 tagaosa disaini võib veidraks pidada.
  • Ora 03 tagaosa disaini võib veidraks pidada.
  • Foto: Liis Treimann
Müüri järgi nime saanud autofirma on mitu korda väiksem kui BYD ega oma kuulsaid Euroopa marke nagu Geely, ent kuulub siiski otsatu Hiina autotööstuse väljapaistvamate esindajate hulka, kes ekspordib jõudsalt. GWM ise armastab rõhutada, et on eraomandis ja juba 2003. aastast börsil ning et tema ühisettevõte BMW-ga toodab Hiinas kogu maailma jaoks elektrilisi Minisid.
Kuid samal ajal toidab GWM Vene sõjamasinat. Tema hoogsalt edasi toimetavast Tula tehasest veerevad välja nime Haval kandvad maasturid – kõige menukamad n-ö välismaa autod sanktsioneeritud Venemaa turul. Venemaa ongi GWM-i suurim välisturg.
GWM-i teatel leidsid mullu müüdud 1,2 miljonist autost välisturgudel ostja 450 000.
Seetõttu rippus GWM ühena kahest autotootjast rahvusvahelises sõjasponsorite nimekirjas, kuniks ukrainlased seda avalikult pidasid. Teine oli juba mainitud Volvo emafirma Geely (Volvo ise peatas tegevuse Venemaal vahetult pärast täiemahulise sõja algust 2022. aasta veebruaris).
Ent jätame eetilised aspektid praegu kõrvale ning vaatleme lähemalt siinmail pakutavate GWM-de omadusi.
Ora 03: hulga hädadega nunnu
Ei ole vaja pikalt nuputada, miks GWM Ora 03-l õnnestus esimese „hiinakana“ eestlaste rahakotirauad avada. See tõestab taas kord, et õige hinna ja välimusega müüb igat marki auto. 360kraadise vaatega kaamerad, EuroNCAP-i testides teenitud eeskujulikud viis tähte turvalisuse eest jmt on boonuseks.
Hind on Oral jätkuvalt hea, aga alguses oli veelgi parem – 24 995 eurot. Riiklik ostutoetus hammustas selle veel 4000 võrra väiksemaks. Artikli kirjutamise ajalgi kehtis 29 995eurosele tavahinnale 3000eurone soodustus, toetusele tuleb tänavu koos kasutatud elektriautode soetajatega pretendeerida.
Ehk siis kenasti alla 30 000 jääv maksumus uhiuue täiselektrilise nunnu disainiga sõiduki eest. Pole paha! Sugugi mitte.
Tõsi, see va disain ei mõju päriselus sama veenvalt. Fotodel väikese, vaat et Fiat 500 laadse mulje jättev Ora on tegelikult hulka kobakam ning sellevõrra vähem elegantne. Masin oleks nagu kergelt paistes, detailides jääb finessist puudu. Raske uskuda, ent too „väikeauto“ on peaaegu sama pikk ja kõrgem kui uusim Volkswagen Golf! Kuid Ora, erinevalt Golfist, süstib tänavapilti sõbralikkust ja tekitab inimestes positiivset huvi. Porschesid meenutavad esituled pole juhus – Ora disainer Emanuel Derta töötaski varem Stuttgarti sportautofirmas.
Mulje ja tegelikkus. Kui Fiat 500 ja Ora 03 ajaksid ninad täpselt kohakuti, siis tekiks vaat selline vaatepilt. Pange tähele, et Ora on fiatikesest ligi 70 cm pikem! Veebilehel Carsized.com mängides võib üldse palju aega hakkama panna...
  • Mulje ja tegelikkus. Kui Fiat 500 ja Ora 03 ajaksid ninad täpselt kohakuti, siis tekiks vaat selline vaatepilt. Pange tähele, et Ora on fiatikesest ligi 70 cm pikem! Veebilehel Carsized.com mängides võib üldse palju aega hakkama panna...
  • Foto: Kuvatõmmis
Sõitjateruum paneb esmatutvusel tunnustavalt mõmisema. Suur peenikese võruga rool ning pehme iste, millesse sa sisse vajud, meenutab küll pigem mõnda Hiinas obskuurset populaarsust nautinud Buicki kui luukpära, kuid materjalid ja teostus näikse hinnaklassi varjust üle hüppavat.
Armatuurlaua ülemine pool on tervenisti pehme, ekraanid terava pildiga ja koostetöö hea. Uksed sulguvad soliidselt matsudes. Tagarida on avar, Orasse mahuvad neli meest ära, kuid see tuleb pakiruumi arvelt. Tavaolekus on pagasiruumi maht vaid 228 liitrit ning lisaks on see kõrge laadimiskünnisega.
4 fotot
  • Foto: Liis Treimann
Maaletooja kontori juurest minema vurades mõtlen, et kui Hiina elektriauto on selline nagu GWM Ora 03, siis räägivadki selle kahjuks peamiselt poliitilised ja moraalsed aspektid. Auto ise tundub vägagi aus!
Loetud tunnid hiljem pimedal kõrvalteel sõites on mu arvamus muutunud. Proovisõidu käigus on välja tulnud ridamisi puudusi ning Ora hind kõlab üha loogilisemana.
Just äsja olen tänu pimedale avastanud, et Ora pidurituli jääb peale. Piduripedaali vabastamise ja uuesti kiirendama hakkamise ning tule kustumise vahel on oma paarisekundiline viivitus.
Miks? Kas see on taotluslik? Ei julge uskuda, sest Ora tehniline kvaliteet paistab põhjalikuma tutvumise järel leebelt väljendudes kahtlane.
Näiteks põleb näidikuplokis veateade, et üks tagarehv on tühi, ehkki tanklas rehvirõhu kontrollimine ütles sama, mida tagumikutunne ja silmamõõtki – kõik on normis. Õhtu jooksul saab ühest valehäiret andvast rehvirõhuandurist kaks, hommikuks kolm, seejärel neli. Bingo! Mis auhinnaks on?
Peateele välja keerates võib malbe dünaamikaga autol seesmise ratta kuival asfaldil niimoodi „ketsima“ lasta, et salongi tungib rehvikärsa hais. Täiesti tahtmatult ja kolmetäheliste abimeeste kiuste.
Juhtseadmed ei toimi samuti veatult. Kaugel sellest.
Keskasendisse tagasi liikuv suunatulekang paneb närvid tõsiselt proovile, sest suunatuli jääb suvalistel kordadel sisse ning kangi nügimine päädib pahatihti teise poole suunatule vilkuma panemisega. Veab, kui ainult kolmeks vilgutuseks – halvemal juhul tuleb nügimise protsessi otsast alustada. Kaasliiklejad vaatavad, et püstiloll.
Lõputult ringi käivat käigurullikut tuleb rõhutatud rahulikkusega kasutada, muidu ei loe elektroonika iga liigutust ära. Manööverdades ilgelt tüütu.
Peateele välja keerates võib malbe dünaamikaga autol (selle juurde tuleme veel tagasi) seesmise ratta kuival asfaldil niimoodi „ketsima“ lasta, et salongi tungib rehvikärsa hais. Täiesti tahtmatult ja kolmetäheliste abimeeste kiuste. Osa põhjusest tuleb kirjutada nende tahmarõngaste arvele, milledel Ora koosteliinilt maha veereb (suverehvideks on Singapuri firma Giti toodang), osa aga märgatava viivituse arvele, millega masin gaasipedaali vajutamisele reageerib.
Kui lugu meeldib, siis kaaluge Äripäeva autouudiskirja Auto|Piloot tellimist. Seda saab teha siin.
Siis on veel probleemid nii kasutusmugavuse kui ka laadimisega.
Oral puuduvad nii temperatuuri kui raadio helitugevuse muutmiseks keskkonsoolil füüsilised nupud. Kliimaseadet saab käsutada puuteekraanilt või häälassistendi abil, helisüsteemi ekraani pealt või roolil asuvate klahvidega. Kasutajaliides toimib nutitelefoniliku loogikaga, näiteks helitugevuse riba ilmub nähtavale, kui sõrmega ekraani ülaservast lohistada. Aga mitte siis, kui kasutada Android Autot (mis iseenesest on tänuväärselt juhtmevaba). Sel juhul peab kõrvalistuja kasvõi muusika natuke vaiksemaks panemiseks kõigepealt liidese vaatest välja minema. Õigem oleks vist küll kirjutada „peaks“, sest vähem tülikas on paluda juhil seda roolinuppudega teha. Ning temperatuuri muutmine õnnestub kaasreisijal samuti üksnes siis, kui ta teab „salanippi“ – keskkonsoolil esi- või tagaklaasi soojendamise klahvi vajutades viskab ekraanile kliimaseadme pildi, sedakaudu siis saabki.
Lisaks sellele on menüüd ebaintuitiivsed ja segadust tekitavad.
Ora laadimiseni ma ise ei jõudnudki, ent fakt on, et isegi tehaseandmeil jääb maksimaalne laadimisvõimsus alla 70 kW. Praktikas võiks arvestada veel oluliselt madalamate, 3ga algavate numbritega – nõnda ütlevad nii Eesti kui ka teiste riikide katsetajate kogemused. 35 kW võimsuse korral võtab aga mõõduka 45 kWh netomahutavusega aku laadimine 20%lt 80%ni kolmveerand tundi. Kuramus, nii võib ükshetk pelgalt kabanossi nägemine Ora omanikul südame läikima ajada…
GWM Ora 03-st on saadaval ka suurema 59 kWh netomahutavusega akuga versioon Ora 03+, kuid selle hinnaks öeldakse juba 37 995 eurot ning saadavus on maaletooja kodulehe andmeil piiratud.
Internet kubiseb ka lugudest, kuidas laadimisotsik on Orasse nagu Puhh Jänese urgu kinni jäänud. Mindki hoiatati niisuguse stsenaariumi eest ning paluti sel juhul võtmepuldiga lukku-lahti vajutamist proovida, selmet jõuga tõmmata ja laadimispesa lahtirebimisega riskida.
  • Foto: Liis Treimann
Misiganes põhjusel ma peaaegu et pääsesin hädast, mida mitmed teised Ora proovijad on hulluksajavana kirjeldanud. Nimelt võib see auto üpris vahetpidamata sädistada. Siis, kui pilgu hetkeks kõrvale heidad. Siis, kui kiirushoidiku sisse lülitad. Siis, kui kattemärgistuseta teel kenasti parempoolses servas sõidad. Minugi käes see piiksus ja plingis, aga hoopis vähem kui paljudes videotes näha.
Ning lõpetuseks toon ma välja, et juba mullu kevadel, kui GWM Orasid siinsetele autoajakirjanikele esimest korda näidati, „ilutsesid“ mitme näidiseksemplari tagaluugil mõlgid. Luugi plekk on liiga õhuke, mõlgid tekivad pelgalt käega kinni lükkamise tulemusena. Ka proovisõiduki luuk oli kahest kohast lohku vajutatud.
Et siis säärane Hiina ime, mis vanad tohletanud autotootjad nokauteerib. Nii nad ju räägivad.
Kui kaugele Ora sõidab? Siin saab taas midagi positiivset öelda.
Kuidas Ora sõidab? Sõnaga: ilmetult. Kompaktse auto lustakus selle käitumises puudub. Jah, nagu ennist sai selgitatud, siis pole see Ora nii väike midagi ja tühimass küündib samuti üle 1,6 tonni, kuid kas või (väliselt) umbes samasuur ja -raske Renault Megane E-Tech pakub sõiduentusiastile hoopis rohkemat.
Ora rool jääb isegi sportlikumas seades kergeks, elutuks niikuinii. Mitte miski selle juures ei anna tunnistust sellest, et lõbusad sõiduomadused kuulunuks eesmärkide hulka või isegi loojate sõnavarasse. Suuremal kiirusel ilmneb, et suunakindlus jätab soovida, pimedas jälle, et nii lähi- kui kaugtulede ulatus on nadi.
Eespool malbeks nimetatud dünaamika on tegelikult täiesti piisav. Ametlikel andmeil 8,3sekundiline kiirendusaeg 0–100 km/h tundub selgelt optimistlik, kuid särtsuautole omane kohene ja lineaarne minek tagab, et teistele jalgu küll ei jää.
Kui kaugele Ora sõidab? Siin saab taas midagi positiivset öelda. Umbes 260kilomeetrine reaalne sõiduulatus ei paista ehk teab mis hea tulemusena, ent väikese akuga ja ennekõike linna mõeldud sõiduki kohta on see tubli ja igati piisav distants. Pealegi võib näidikuplokis kuvatavat numbrit erinevalt oi-kui-paljudest teistest elektriautodest usaldada. Loodetavasti tuleb siis laadimisotsik ikka auto küljest lahti kah…
Wey 05: ta koperdab siiski
Kas Orast kaks korda kallima GWM Wey 05 tehniline kvaliteet mõjub paremana? Jah, oluliselt. Ent niivõrd pretensioonikas hinnaklassis saabki uustulija Hiinast endale palju vähem komistusi lubada, aga Wey siiski komistab.
60–65 tuhande euro eest saab valida terve pinu autode seast. Ainuüksi Volkswagen pakub mitut mudelit V6-diiselmootoriga triiksärklase kastiautost Amarokist eluvahva elektrilise hipibussi uusversiooni ID. Buzzini. Kui võtta punti ka mõne aasta vanused masinad, läheb pilt veelgi laiemaks ja kirjumaks, sest lisanduvad nn premium-marki linnadžiibid nagu eespool märgitud samasuur Lexus RX.
Isegi kui piirduda uute pistihübriidsete maasturite, Wey otseste konkurentidega, ei tule valikust puudu. Nendele kriteeriumitele vastab näiteks tänavusel Eesti aasta auto valimisel kolmanda koha pälvinud Hyundai Santa Fe. Mazda salongist saab nõutada äsja siiamaile jõudnud CX-80, millel – nii nagu Santa Felgi – kuus või seitse kohta, või säästa paar tuhat eurot ja minna viiekohalise CX-60 manu.
Wey on GWM-i uhkeim tootemark ning seega Orast, khm, „wey more expensive“ .
  • Wey on GWM-i uhkeim tootemark ning seega Orast, khm, „wey more expensive“ .
  • Foto: Liis Treimann
Mitte et kümnekas vähem kui 60 000 maksva Premium-varustuses Wey 05 näol ei antaks tublisti autot. Mugavuste hulka kuuluvad nii leedtuled, pehme sulgumisega uksed, elektriliselt reguleeritavad esiistmed kui ka esiklaasinäidik. 5000 võrra kallim varustustase Luxury (saadavus taas kord „piiratud“) täiendab nimekirja näiteks automaatse parkimis- ja tagurdusabi, panoraamkatuse ja liitreaalsusega esiklaasinäidikuga. Kolmandat istmerida ei pakuta.
GWM Wey 03 hinnad on maaletooja kodulehel juba samuti ära toodud. Tutvumishind algab 39 990 eurost (tavahind 44 990). 34 kWh akuga mudel sõidab WLTP näitaja põhjal särtsu jõul 136 km – kah omas klassis parim näitaja.
Wey tähistab GWM-i luksusbrändi ja sõitjateruum kannab selle tiitli esmapilgul samuti välja. Jällegi saab rääkida pehmetest istmetest, heast koostetööst ja hinnalipiku kohta kvaliteetse moega materjalidest. Tagaiste on äärmiselt ruumikas ning erinevalt Orast ei jää pikal inimesel põlved kurgu alla.
Samas torkab sellega seoses… ei, mitte silma ega ka kõrva, vaid ninna esimene häiriv asjaolu. Nimelt haiseb salong vängelt tehismaterjalide järele. Aga olgu, selle võib tuttuue sõiduki peagi lahtuvaks iseärasuseks lugeda, sest 15 000 kilomeetrit maha sõitnud Oral ju lõhnaprobleemi polnud.
5 fotot
  • Foto: Liis Treimann
Pikima elektrilise sõiduulatusega pistikhübriid, mis Eestis müügil – nii kõlab Wey 05 nn unikaalne müügiargument. WLTP standardi järgi vuhiseb see puhtalt särtsu jõul 146 km ning etteruttavalt olgu öeldud, et päriseluski võib kiiduväärselt ligilähedase tulemuse saavutada.
Kapoti alt leiab kaheliitrise turbobensiinimootori, mis käitab üheksakäigulise topeltsiduriga automaatkasti vahendusel esirattaid, tagasild veab üksnes elektriga. Koguvõimsus küündib 350 kW ning maksimaalne pöördemoment veelgi muljet avaldavama 847 Nm-ni. Paigalt sajani suudab maasturimürakas väidetavasti söösta 5 sekundiga.
Praktikas tuleb Wey kärmelt liikuma panemiseks siiski tugevalt gaasipedaalile vajuda ning isegi siis võib bensiinimootori ärkamine ja õige käigu leidmine pool igavikku võtta. Wey sõidab raskepäraselt ja soosib rahulikke maneere.
Miks Wey elektriga nõnda kaugele sõidab? Mingit maagiat siin ei ole – eks ikka seepärast, et sel on hübriidi kohta igavesti pirakas sõiduaku, lausa pea 40 kWh! Seetõttu sel sama hästi kui puudub pagasiruumi topeltpõrand ning seetõttu ületab selle tühimass 2,3 tonni. Niisugune mass annab endast suurematel ebatasasustel ja pidurdustel tunda, viimast võimendab ka kerge-tundetu piduripedaal.
  • Foto: Liis Treimann
Kuid jumal kõige sellega, sest sõidukogemuses on palju segavamaid aspekte. Näiteks seesama neetud keskasendisse tagasi liikuv suunatulekang! Weys toimib see millegipärast veelgi halvemini, selle roolis olles saab mõiste „suunamudija“ uue tähenduse.
Kasutusmugavuse hädad on sel üldse Oraga suuresti samad. Kliimaseadme käsutamiseks on Wey keskkonsoolil eraldi kalde all ekraan, aga füüsiline nupp helitugevuse muutmiseks puudub ikka ning menüüd on sama segadusse ajavad. Pealegi pole kliimaseadme juhtekraan hea lahendus kas või seepärast, et see peegeldab valgust. Juhtmevaba Android Auto töötas Weys jällegi sedavõrd katkendlikult, et lõpuks ma andsin alla ja kuulasin raadiot.
Et siis sellised koperdused. Eraldivõetuna mitte just kõige tõsisemad hädad, kuid kogumina jätavad kõrgemas hinnaklassis mängivast uustulijast ikkagi rabeda mulje.
Mitte ainult GWM
Jääb veel küsimus, kuivõrd hästi peegeldavad GWM-i autod Hiina sõidukite taset üldisemalt. Nagu ennist öeldud, siis GWM kuulub riigi hiiglasliku autotööstuse väljapaistvamate esindajate kilda, ehkki BYD on tunduvalt edukam.
Igatahes söandan ma seniste kogemuste põhjal väita, et erinevad tehnoloogiatõrked iseloomustavad Hiina autosid laiemalt. Näiteks nendesamade BYD-de sõidupäeval tikkus Tesla Model 3 rivaal BYD Seal jäisel teel tagarattaid lohistama. Mõne aasta eest proovitud DFSK Seres 3 ei saanud isegi kõrgemaid raadiosagedusi kätte, rääkimata kõigist muudest viperustest ja veidrustest, kuigi mööngem, et kiiresti areneva tööstuse kontekstis on tegu juba n-ö üleeilse päevaga.
Väga võimalik, et ükspäev tuleb Äripäeva veergudel nentida, et Hiina auto X ei jäta puhtalt omaduste poolest norimiseks kuigi palju ruumi – kui üldse. Sel juhul annab praegune kriitika (lisa)põhjust niisugust kiitust uskuda. Tänased Hiina autod – GWM-i kahe esindaja näitel – “tohletanud eurooplasi” siiski ei seljata.
Kuidas hindame?
Iga auto saab kümne palli skaalal kaks hinnet: ratsionaalse ja emotsionaalse. Esimese puhul loevad praktilisus, hinna ja omaduste suhe ning muu säärane, teise puhul see, kui palju emotsiooni auto entusiastile pakub.
GWM ORA 03
Ratsionaalne hinne: 5/10
Jah, hind on vägagi ahvatlev, aga mida rohkem Oraga sõita, seda selgemaks saab ka, miks.
Emotsionaalne hinne: -/10
Jääb hindamata, sest GWM-i Venemaal rõõmsalt edasi tegutsemine tekitab samuti emotsioone, kuid selliseid, mida igaüks võiks ise hinnata.
GWM WEY 05
Ratsionaalne hinne: 6/10
Pikk elektriline sõiduulatus on mõnus küll, kui kodus ja/või tööl saab odavalt laadida. Tõsi, hind enam superhea polegi.
Emotsionaalne hinne: -/10
Sama jutt mis Ora puhul.

Seotud lood

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Podcastid

Tagasi Äripäeva esilehele
    OSZAR »